Today: 19-07-2024

Злочин на війні: за що запорізькому облвоенкому загрожує 12 років тюрми —

Дата: 26 марта, 2024 Автор: operkor 0 Комментарии

1-2

Колишній керівник Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки організував корупційну схему, відправивши підлеглих до військової частини без законних підстав, що дозволило їм отримати понад 1 млн грн бойових виплат, незважаючи на те, що вони не брали участі в бойових діях.

До суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Як зʼясували слідчі, він організував корупційну схему з бойовими виплатами підлеглим. Про це пише УНН з посиланням на пресслужбу ДБР.

Слідчі з’ясували, що очолюючи Запорізький ОТЦК СП, посадовець без законних підстав відправив наближених до себе підлеглих в одну з бригад ЗСУ нібито для виконання бойових завдань.

У підсумку семи військовослужбовцям, які не брали участь у бойових діях, було нараховано понад 1 млн гривень виплат.

Колишній військком обвинувачується у перевищенні службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану (ст. ч. 5 ст. 426-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років. Суд також арештував майно обвинуваченого: квартиру в Запоріжжі та три земельні ділянки в Запорізькій області— резюмували правоохоронці.

1 2 3 4 5

У ДБР підкреслюють, що кримінальні провадження щодо інших учасників схеми тривають. Зазначається, що військові, які отримували виплати, не були призначені на посади у підрозділі, не брали участі у боях та фактично безпідставно перебували у прифронтовій зоні.

Вони перебували там як у відпустці, жили за вільним графіком і, навіть, мали можливість виїжджати до дому на вихідні. Проте військовослужбовці отримували підвищені виплати та можливість набути статус учасників бойових дій.

Wiki