Today: 12-07-2024

Британська розвідка вказала на вразливість кораблів російської "Дніпровської флотилії"

Читать на русском

Британська розвідка вказала на вразливість кораблів російської

Британська розвідка вказала на вразливість кораблів російської "Дніпровської флотилії "

Росія вирішила створити нову "Дніпровську річкову флотилію", щоб перешкодити таким українським операціям, як створення плацдарму у Кринках на лівому березі Херсонщини. Однак ворожі кораблі будуть уразливими для надводних дронів, які Сили оборони вже успішно використовують у Чорному морі.

Про це заявила британська розвідка. Її звіт було оприлюднено 27 березня в акаунті на платформі X (раніше Twitter) міністерства оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.

Міністр оборони країни-агресора РФ Сергій Шойгу оголосив про плани сформувати "дніпровську річкову флотилію" та човнову бригаду 20 березня 2024 року. Швидше за все, новий підрозділ відповідатиме за бойові дії на водних шляхах Дніпра й на островах Херсонської області.

Ймовірно, ворожу "флотилію" буде підпорядковано групі військ "Дніпро". Остання була утворена окупантами після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Агресор, як вважають британські військові, хоче запобігти і перешкодити українським операціям через річку Дніпро, таким як створення й підтримка плацдарму у Кринках.

"Російські й українські сили втратили велику кількість особового складу та техніки під час атак на Кринки", – сказано у звіті розвідників.

Лінія бойового зіткнення на Херсонщині queiqxeihuirkant

Нове вороже формування займатиметься річковим патрулюванням, тоді як Чорноморський флот противника діятиме далі, у східній частині Чорного моря.

""Дніпровська військова флотилія", ймовірно, буде вразливою для українських безпілотних надводних транспортних засобів, які ефективно знищують російські кораблі, що діють у Чорному морі", – зазначили в МО Британії.

Звіт розвідки

Wiki