Today: 19-07-2024

США розширили обмеження на експорт чипів до КНР

Читать на русском

США розширили обмеження на експорт чипів до КНР

США розширили обмеження на експорт чипів до КНР

Уряд Сполучених Штатів посилив контроль за експортом до Китаю чипів штучного інтелекту (ШІ) та обладнання для їх виготовлення.

По це повідомляє Reuters.

Як зазначається, Вашингтон із міркувань національної безпеки розширив обмеження, аби запобігти отриманню Китаєм найпередовіших напівпровідників, які можуть бути використані з військовою метою.

США переглянули правила, оприлюднені у жовтні минулого року, метою яких є припинення поставок до Китаю найбільш передових чипів ШІ розробки Nvidia та інших американських технологічних компаній. Уточнюється, наприклад, що обмеження на поставки чипів до Китаю віднині поширюються і на ноутбуки, які містять такі чипи.

Правила набудуть чинності 4 квітня.

Мінторгівлі США, відповідальне за експортний контроль, заявило, що планує і в майбутньому оновлювати обмеження на поставки передових технологій до Китаю.

Пекін, натомість, жорстко критикує обмежувальну політику адміністрації США, заявляючи про спроби технологічної блокади Китаю і перешкоджання його розвитку.

«Такі кроки Сполучених Штатів завдають серйозної шкоди законним правам та інтересам китайських компаній, підривають правила міжнародної торгівлі та дестабілізують глобальні промислові й постачальні ланцюжки», – заявив на брифінгу в п’ятницю речник МЗС КНР Лінь Цзянь.

Дипломат зазначив, що Китай рішуче виступає проти таких кроків США і закликає припинити односторонні санкції проти китайських компаній.

Wiki