Today: 12-07-2024

Пил із Сахари: ДСНС повідомила, коли покращиться якість повітря

Ілюстраційне фото: пилова буря в Києві, серпень 2020 року

Пил із Сахари до України принесла хвиля теплого повітря з Африки, пояснює Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«На вихідних на територію нашої держави прийшло дуже тепле повітря африканського походження, середня добова температура перевищила норму на 5-12 градусів. Разом з цим теплом з північної частини Африки переноситься і пил. Він створює ефект затуманеного неба, може спостерігатися імла», – йдеться в повідомленні.

Водночас рятувальники посилаються на дані Укргідрометцентру, за якими концентрація пилу не перевищує гранично допустимих норм.

При цьому ситуація може утриматися в більшості регіонів протягом найближчої доби – дощі очікуються тільки на заході України завтра вдень.

«3-4 квітня дощі пройдуть на більшій частині території країни, якість повітря поліпшиться», – прогнозує ДСНС.

Раніше 1 квітня Укргідрометцентр попередив про пил із Сахари в повітрі у більшості регіонів України. Синоптики радили зачинити вікна, оскільки пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, літніх людей та дітей.

Днями медіа повідомляли про забруднення повітря країн Європи пилом із Сахари.

Служба моніторингу атмосфери ЄС Copernicus у лютому відзначала, що, хоча переміщення пилу є нормальним явищем для Європи та Латинської Америки, воно почастішало та стало більш інтенсивним в останні роки, що може бути пов’язане зі змінами в закономірностях атмосферної циркуляції.

Форум

Wiki