Today: 19-07-2024

CNN: США перевіряють, чи міг Ізраїль використовувати ШІ для визначення цілей у Секторі Гази

CNN: США перевіряють, чи міг Ізраїль використовувати ШІ для визначення цілей у Секторі Гази

CNN: США перевіряють, чи міг Ізраїль використовувати ШІ для визначення цілей у Секторі Гази

Сполучені Штати вивчають повідомлення про те, що ізраїльські військові використовують штучний інтелект для визначення цілей бомбардувань у Секторі Гази.

Про це заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, повідомляють CNN та +972 Magazine.

За його словами, Білий дім поки що не має доказів використання армією Ізраїлю технології штучного інтелекту, але повідомлення, оприлюднені в ЗМІ, обов’язково будуть ретельно перевірені.

У повідомленнях ЗМІ йдеться, що ізраїльська армія відмітила десятки тисяч мешканців Гази як таких, які підозрюються у вбивстві, використовуючи систему штучного інтелекту за мінімального людського контролю.

За даними дослідників, ізраїльська армія розробила програму на основі штучного інтелекту, відому як "Лаванда".

За словами шести офіцерів ізраїльської розвідки, які всі служили в армії під час нинішньої війни у Секторі Газа та безпосередньо брали участь у використанні ШІ для визначення цілей для вбивства, "Лаванда" відіграла центральну роль у бомбардуваннях Сектору Гази.

Сили оборони Ізраїлю заперечують, що штучний інтелект використовувався виявлення підозрюваних.

"ЦАХАЛ не використовує систему штучного інтелекту, яка ідентифікує бойовиків-терористів і не намагається передбачити, чи є людина терористом. Інформаційні системи – це лише інструменти для аналітиків у процесі ідентифікації цілей", – йдеться в заяві ЦАХАЛ.

Представники ЦАХАЛ також додали, що їхні внутрішні документи зобов’язують аналітиків проводити незалежні дослідження, під час яких вони перевіряють, чи відповідають цілі визначенням відповідно до міжнародного права та ізраїльських керівних принципів.

Wiki