Today: 12-07-2024

Трампу заборонили брати участь у праймеріз одного зі штатів

Дональд Трамп на фона прапорів

Суддя американського штату Іллінойс виключив експрезидента США Дональда Трампа з виборчих бюлетенів республіканських праймеріз. Таке рішення суддя ухвалив на підставі так званої "заборони заколотників", передбаченої 14-ю поправкою до Конституції. Іллінойс став третім штатом, де Трампа викреслили з виборчих бюлетенів.

Про це повідомило CNN.

"Несподіване рішення, ухвалене в середу, з’явилося в той час, коли аналогічний антитрампівський позов з Колорадо перебуває на розгляді у Верховному суді США, який, як очікується, відхилить аргументи про те, що Трампу заборонено обіймати посаду президента", – зазначають в СNN.

Під час розгляду справи суддя Кук Трейсі Портер покладалася також на попередній висновок Верховного суду Колорадо. Вона назвала аргументацію штату Колорадо "переконливою".

Після такого рішення суду виборча рада штату Іллінойс повинна вилучити Трампа з бюлетеня на праймеріз 19 березня 2024 року або зробити так, щоб всі голоси, подані за нього, були анульовані.

"Суд також усвідомлює масштаби цього рішення і його вплив на майбутні праймеріз в Іллінойсі", – наголосила Портер.

Слід зауважити, що у Трампа є короткий період часу для подачі апеляції.

"Тепер Іллінойс став третім штатом, де Трампа виключили з виборчих списків після Колорадо та Мейн. Але виконання цих рішень було призупинено до розгляду апеляції у справі Колорадо до Верховного суду США", – повідомляють в CNN.

Нагадаймо, що Конгрес США обговорює два "плани Б" щодо допомоги Україні.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook!

Wiki