Today: 12-07-2024

У Міненерго кажуть, що в Харкові знову вводять графіки погодинних відключень світла

За даними міністерства, графіки діятимуть до «повної стабілізації ситуації»

У Харкові знову запроваджуються графіки погодинних відключень світла, йдеться у повідомленні Міністерства енергетики.

«Це пов’язано з ненадійністю системи передачі електроенергії після масштабних ворожих атак, а також недостатністю локальної генерації внаслідок руйнування електростанцій та зростання споживання», – пояснили у відомстві.

За даними міністерства, графіки діятимуть до «повної стабілізації ситуації». Залежатиме все також «від рівня споживання й наслідків можливих подальших атак».

«Енергетики працюють 24/7, аби харків’яни та всі українці були зі світлом та теплом», – наголосили в Міненерго.

Минулого тижня під час наймасштабнішої атаки на українську енергетику за останній час РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження.

Російські військові з 10 жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії.

В Україні очікували, що з початком опалювального сезону 2023 року РФ повторить свої масовані атаки по енергетиці, проте їх не було.

Форум

Wiki