Today: 19-07-2024

Блазні на руїнах: Ірпінь накрило політичними розбірками

Блазні на руїнах: Ірпінь накрило політичними розбірками

Блазні на руїнах : Ірпінь накрило політичними розбірками

Мер Ірпеня Маркушин і його партійний бос Карплюк публічно посварилися. Від 1 квітня містян "завалюють" викривальними відосами, гучними заявами та демаршами. Під кінець тижня істерика, котру обидва фігуранти невміло приховують за удавано флегматичними виразами облич, досягла апогею.

В результаті активні спостерігачі дійства поділилися на три табори: одні вболівають за Маркушина, другі – за Карплюка, а треті відверто тролять обидвох, називаючи їх сварку “цирком”. У яких гріхах сторони звинувачують одна одну та до чого може призвести публічне протистояння можновладців під час війни, розбиралася KВ.

1 квітня на своєму "Telegram"-овому каналі очільник Ірпінської міської громади Олександр Маркушин оприлюднив офіційну заяву про вихід із партії “Нові обличчя”.

Причиною мер вказав розбіжності у баченні розвитку міста з головою партії Володимиром Карплюком, який також є головою інвестиційної ради Ірпеня.

“За це рішення на мене та членів моєї команди, працівників виконкому та КП останні місяці виливалося багато бруду... Зараз може политися ще більше проплачених провокацій та негативу, щоб затягнути мешканців у політичні війни керівництва партії НО (“Нові обличя”) проти мене”, – йдеться у дописі Маркушина.

Чому чинний міський голова вирішив піти із партії Карплюка, колишнього мера Ірпеня, і людини, яка перед повномасштабним вторгненням вибудувала імідж політичного батька самого Маркушина, керманич громади не уточнив.

Натомість ініціативу перехопив лідер “Нових облич”.

Карплюк: зарплати, кеш, підробка документів

Буквально через годину після публікації Маркушина з’явилася відповідь Карплюка.

За його словами, публічній заяві про вихід Маркушина із партії передувала зустріч із фракцією “Нових облич” в ірпінській міськраді. На ній, за словами Карплюка, депутати висловили недовіру міському голові. Причина – корупція.

“Під час проведення попереднього аудиту було виявлено, що заробітна платня начальниці відділу кадрів Ірпінської міськради Тамари Халаім у 2023 році становила 5000 грн в день. До організації “зарплатної схеми” були причетні близько 40 працівників міськради. Вцілому через маніпуляції з зарплатами за 23 рік у міста було вкрадено 17 мільйонів гривень. [...] Депутати звернулися до мера з проханням пояснити “трудовий внесок” кадровиці та наближених до нього осіб і задали питання, чому ці кошти розкрадаються, а не йдуть на ЗСУ та на відбудову. Олександр Маркушин втік з фракції і потім “на випередження” оприлюднив заяву про вихід з партії “Нові Обличчя”, – йдеться у дописі Карплюка.

Вже на наступний день після цього допису на Facebook Карплюка з’явилося відео-звернення. В ньому очільник “Нових облич” продовжив “зарплатну тему” підлеглих Маркушина, заявивши про вже махінації з готівкою. Крім цього, Карплюк звинуватив мера Ірпеня в підробці рішень міської ради та виконкому, наголосивши, що претензії до Маркушина партія має вже щонайменше рік.

Паралельно зі зверненням Карплюка у соцмережах містом почали ширити випуск газети ІTV (медіа зареєстроване на Ларису Карплюк), з матеріалом про зарплати 22 працівників міськвиконкому, зверненням самого Карплюка та некомплементарними коментарями місцевих посадовців в бік очільника громади.

різне qrxiquieuiqeant

Маркушин: наклеп, боротьба за владу, забудова

Відповідь Маркушина на звинувачення почалася із розмежування медіа-поля, щоби містяни і сторонні спостерігачі не заплуталися, хто зі сторін який медіа-ресурс контролює.

На своєму особистому ТГ-каналі Маркушин заявив, що з 1 квітня міськрада не несе відповідальності за правдивість інформації, оприлюдненої на ТГ-каналі “Ірпінська міська громада – новини” (лояльний до Карплюка і “Нових облич”) та закликав слідкувати за новинами міста на ТГ-каналі міськради (лояльний до Маркушина).

різне

Після визначення акцентування своїх та чужих ресурсів, Маркушин перейшов у контрнаступ. За його словами, голова партії "Нові обличчя" Володимир Карплюк хоче повернути собі крісло міського голови” та здійснювати “забудову території”.

“Провокативні сітілайти, які почали з’являтися в Ірпені ще влітку, "жовті" сюжети, газетні випуски, політичний піар мого першого заступника, рекламні публікації депутатів, утворення так званого "молодіжного парламенту Ірпеня" тощо – для багатьох очевидно, що підготовка до виборів триває давно та планомірно. І поки всі розуміють, що до нас насправді наближається лінія фронту, для політичних діячів з НО – наближаються вибори. Люди, які не зрозуміли трагедію нашого міста і замість відбудови торгуються за забудову – назавжди втрачені особисто для мене та всієї Ірпінської громади”, – зауважив Маркушин.

Інформацію про непрозорі зарплати працівникам мерії Маркушин назвав провокацією та закликав ознайомитися із деклараціями посадовців за 2022 та 2023 роки.

“Все у рамках закону. Нарахування зарплат за 2022 рік – 1 квартал 2023 року були предметом ревізії фінансово-господарської діяльності, що здійснювався Північним офісом Держаудитслужби. У розповсюджених "шокуючих" матеріалах чомусь вирішили проігнорувати той факт, що зарплати працівників виконкому підлягають оподаткуванню – ПДФО – 18%, військовий збір – 1.5%. Тобто, реальні суми менші на 19,5%”, – зауважив Маркушин.

За його словами, опоненти виносять у публічну площину зарплати лише тих працівників, які не погодилися на співпрацю з партією “Нові обличчя”. Усі звинувачення на свою адресу Маркушин називає наклепом і обіцяє вигнати з команди міськради усіх причетних до роздмухування цього скандалу.

“Маніпулюючи вибірковими місяцями та співробітниками "Нові обличчя" чомусь забули про себе. До прикладу Лідія Михальченко, яка зараз теж обурюється рівнем зарплат в ІМР, отримала, як і голова відділу кадрів, півтора мільйона бюджетних гривень на рік (до вирахування податків), але про це серед "борців за справедливість" чомусь тиша [...]Гравцям в політику не буде місця в команді ІМР – ні працівникам, ні депутатам. З наклепами розберуться юристи... ”, – каже мер.

Люди в шоці

Якщо проаналізувати коментарі під дописами Карплюка і Маркушина, то можна вийти приблизно на такий тематичний набір висловлювань: “Смішно”, “жабогадюкінг”, “не поділили корито”, “учень переплюнув учителя”, “клоуни”, “в країні війна, а вони владу ділять”, “хай передавлять одне одного”, “позор!”.

різне

різне

різне

різне

різне

різне

різне

Епілогу не буде

4 квітня в Ірпені відбулася чергова 39-та сесія міськради. Депутати спрямували допомогу військовим, вирішили кілька питань відбудови, взялися до проблеми шкільного харчування тощо.

Проте не всі питання порядку денного були ухвалені.

“...на сесії "Нові обличчя" показали свої справжні обличчя. Депутати від НО провалили рішення №57, яке пов’язано з узгодженням питань капітального ремонту пошкоджених будинків за адресами: Полтавська, 61; Шевченка, 4; Миру, 10. Хочу перепросити перед мешканцями цих будинків [...] Відбудова не буде зупинятися через ручних депутатів керівництва партії”, – зауважив Маркушин.

У своєму ж відеозвернені Карплюк відповів міському голові, що не проголосовані питання мали додатки, з якими депутати не змогли ознайомитися через їхню відсутність та ймовірну підробку.

Wiki