Today: 12-07-2024

Макрон розповів про першу з 2022 року розмову міністра оборони Франції з Шойгу

Макрон розповів про першу з 2022 року розмову міністра оборони Франції з Шойгу

Макрон розповів про першу з 2022 року розмову міністра оборони Франції з Шойгу

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що переговори французького міністра оборони Себастьяна Лекорню із російським воєнним злочинцем Сергієм Шойгу пройшли напружено. За його словами, глава Міноборони РФ спробував звинуватити Францію у причетності до теракту в концертній залі "Крокус Сіті Хол" у Підмосков’ї.

Французький президент зазначив, що висловлювання Шойгу про те, що Україна та Франція могли зіграти роль у теракті, були сміховинними. Про це повідомляє видання France24.

Варто зазначити, що французький та російський міністри оборони провели першу розмову з 2022 року. Проте тон цього діалогу, за словами Макрона, був дивним та загрозливим.

"Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню зв’язався зі своїм російським колегою Сергієм Шойгу і заявив, що Париж готовий активізувати обмін інформацією для боротьби з тероризмом. Росія зі свого боку заявила Франції, що вона сподівається, що французькі спецслужби не причетні до недавньої атаки на концертну залу "Крокус Сіті Хол" у Підмосков’ї", – йдеться у повідомленні Міноборони Франції.

У той же час Макрон підкреслив, що такі заяви РФ були дивними та загрозливими, тим більше після того, як відповідальність за теракт взяли на себе екстремісти "Ісламської держави".

Проте президент Франції підкреслив, що Париж продовжує підтримувати контакти з Росією, оскільки має у своєму розпорядженні корисну інформацію про походження та організацію теракту. При цьому він зазначив, що звинувачення РФ на адресу українців та французів безглузді.

"Безглуздо говорити, що за цим стоїть Франція, за цим стоять українці. Це нісенітниця. Це не відповідає дійсності, це маніпуляція інформацією, яка є частиною російського арсеналу війни", – заявив Макрон.

Wiki