Today: 12-07-2024

Російські окупанти налякані новим боєприпасом дронів ЗСУ

Читать на русском

Російські окупанти налякані новим боєприпасом дронів ЗСУ

Російські окупанти налякані новим боєприпасом дронів ЗСУ

Росіяни розповідають "страшилки", ніби ці боєприпаси розлітаються на кільця та ріжуть їх. Але ймовірніше за все, вони просто розлітаються на уламки.

Російські окупанти на Авдіївському напрямі помітили нові боєприпаси українських дронів-камікадзе, які, за їхніми словами, здатні розрізати людину на частини. Про це розповіли в "Telegram"-овому каналі Pravda Gerashchenko з посиланням на неназвані російські джерела.

На наведених фото можна побачити циліндричний боєприпас, який складається з зазубрених кілець на білому стрижні, скріплений з трьох боків. Ймовірно, кільця під час вибуху розпадаються на окремі уламки.

Російський "Telegram"-овий канал "Разработчик БПЛА" згодом теж розповів про цю бойову частину дронів ЗСУ. За його словами, вона раніше використовувалася зі звичайними FPV-дронами, а зараз їх скидає більший український безпілотник "Баба Яга". Вибух ініціює граната всередині БЧ.

Росіяни повідомляють, що кільця не ламаються під час вибуху, а розлітаються цілими й спричиняють важкі каліцтва. Автор каналу називає таку зброю ефективною, проте вважає, що БЧ не працює як дискова пилка, натомість повністю розлітається на уламки.

Дрони баба яга боєприпаси уламкові гострі кільця qkxiqdxiqdeihrant

Насправді боєприпаси не такі вже нові та були помічені російськими окупантами ще в листопаді минулого року. Ймовірно, зараз бурхливу реакцію росіян вони викликали через зміну місця або засобу застосування. Тоді дрон з подібним боєприпасом використовували як пастку. Безпілотник падав і "прикидався мертвим". Коли до нього наближалися та намагалися зачепити, він вибухав. За словами окупантів, це відбувалося за наявного каналу відеозв’язку, тобто за командою оператора.

Ця тактика визнана росіянами дієвою. Безпілотник у нерухомому стані витрачає набагато менше енергії та веде відеоспостереження. Через те, що маршрут дрона до цілі у разі її виявлення дуже короткий, супротивник не встигає помітити дрон і зорієнтуватися.

"Простий приклад – маємо 5 Вт передавач. Закон радіо – скільки в ефір, стільки й у тепло. Тобто споживання 10 Вт. Припустимо, АКБ дрона на 24 В та 5 А/год. Струм споживання передавача = 10 Вт / 24 В = 0,42 А. Час роботи від повного акумулятора = 5 А/год/0,42 А = 12,2 години", — зазначає автор.

У такому режимі, навіть із урахування витрат на політ, дрон може вести відеоспостереження кілька годин. Якщо ж спостереження нема і працює тільки режим підриву, дрон, за словами автора, може чекати місяці. Але, схоже, зараз ці боєприпаси ЗСУ використовують більш активним чином.

Wiki