Today: 13-07-2024

У Міжнародний реєстр збитків можна буде подати на компенсацію за втрату рідних або здоров’я - Лубінець

Читать на русском

У Міжнародний реєстр збитків можна буде подати на компенсацію за втрату рідних або здоров’я — Лубінець

У Міжнародний реєстр збитків можна буде подати на компенсацію за втрату рідних або здоров’я — Лубінець

Міжнародний реєстр збитків є дієвим механізмом щодо відшкодування завданої агресором шкоди, та найголовнішим є відновлення справедливості.

Про це сказав уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі телемарафону «Єдині новини».

«Найголовніше — це питання справедливості. Це справедливість по відношенню до громадян України, які втратили своїх рідних і близьких. Вперше, відповідно до міжнародного законодавства, з’являється такий розділ, як біль і жаль. Тобто можна подавати на відшкодування збитків щодо втрати свого рідного, втрати частини свого особистого здоров’я, подавати на відшкодування психологічної втрати наших дітей. А майно — це вже наступний крок», — сказав Лубінець.

За його словами, реєстр уже приймає інформацію від українців. «Уже 43 країни, які погодилися підтримувати працю цього реєстру і надавати фінансове обґрунтування його діяльності. Отже, у нас є потенційні партнери, які будуть давати фінансування, яке буде направлятися до громадян України», — заявив уповноважений.

За його словами, ймовірно, у майбутньому ці країни знайдуть юридичні механізми, щоб отримати ці кошти від РФ. «Над цим так само працює у першу чергу українська держава», — запевнив Лубінець.

Wiki