Today: 12-07-2024

Суддю Тандира залишили під вартою

Суддю Тандира залишили під вартою

Суддю Тандира залишили під вартою

У четвер, 4 квітня, Святошинський райсуд Києва залишив під вартою до 2 червня 2024 року суддю Олексія Тандира, якого підозрюють у вчиненні смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння. Адвокати фігуранта клопотали про звільнення їхнього підзахисного із СІЗО для проходження військової служби.

Про це повідомило "Суспільне". 27 травня почнеться вже другий рік, як підозрюваний перебуває під вартою.

Прокурор Михайло Доманіцький, який нагадав про ризик переховування підозрюваного від суду у разі зміни запобіжного заходу, клопотав про продовження тримання під вартою.

Суддю Тандира залишили під вартою: його бажання мобілізуватися не допомогло qkxiqdxiqdeihrant

"Сторона обвинувачення враховує тяжкість покарання і вважає, що жоден інший більш мʼякий запобіжний не забезпечить виконання обовʼязків", – додав він.

Правозахисники Тандира заявили, що суддя хоче мобілізуватися до війська, у зв’язку з чим просили звільнити його з-під варти.

"Тандир Олексій Віталійович є офіцером запасу. Суспільний інтерес був закріплений тим, що він мав би замінити того хлопця і захищати. Тандира було визначено обмежено придатним у мирний час і придатним у воєнним", – сказав адвокат підозрюваного Олег Юрченко.

З відповідним проханням фігурант справи також звертався до прокурора Доманіцького. Однак, як зазначило джерело видання, він не планує подавати клопотання про мобілізацію Тандира. З’ясувати питання щодо придатності підозрюваного до військової служби не вдалося.

"Якщо раптом він обмежено придатний, то він сидітиме в тилу. Крім того, не забуваємо про ризики, їх пан Доманіцький оголошує щоразу під час клопотання щодо продовження запобіжного заходу, а це, зокрема, і ризик переховування, і ризик впливу на свідків. Тому позиція прокурора досить чітка і зрозуміла", – додало джерело.

Родичі нацгвардійця, який загинув у ДТП за участі Тандира, висловилися проти його звільнення у зв’язку з мобілізацією. Брат військовослужбовця нагадав, що мобілізація була і до аварії.

"Я і моя сімʼя вважаємо, що спочатку треба відповісти за скоєне, а потім уже мобілізуватися і йти до армії", – сказав він.

Судове засідання перенесено на 17 квітня 2024 року. Тандиру загрожує до 10 років увʼязнення.

У Telegram Київської міської прокуратури також підтвердили, що обвинувачений перебуватиме під вартою до 2 червня 2024 року.

Суддю Тандира залишили під вартою: його бажання мобілізуватися не допомогло

Wiki