Today: 19-07-2024

Росія обманом вербує іноземців у «спецпідрозділи» для фронту – розвідка Британії

Мобілізовані чоловіки збираються на пункті збору, Санкт-Петербург, Росія, 5 жовтня 2022 року

Росія продовжує «рекламувати та вербувати» іноземних громадян для вступу до лав російської армії для участі у бойових діях в Україні, йдеться у новому звіті Міністерства оборони Британії.

Як зазначається в повідомленні, «в останній листівці, написаній англійською мовою, іноземцям пропонується вступити в «спеціальний» підрозділ російської армії та вказується щомісячна зарплата у 2200 доларів, видача 2000 доларів, російський паспорт, безплатне медичне обслуговування та навчання».

За даними британської розвідки, «у середині 2023 року були поширені онлайн-оголошення про прийом на роботу, спеціально призначені для громадян сусідніх країн, таких як Вірменія та Казахстан, із щомісячними пропозиціями заробітної плати у розмірі 1973 доларів та виплатами у розмірі 5140 доларів».

Крім того, кажуть у Міноборони Британії, «протягом 2023 року Росія також зверталася до мігрантів із Центральної Азії всередині Росії». Також, за даними розвідників, «нещодавно з’явилися повідомлення про те, що мігрантів із Індії та Непалу завербували і відправили воювати в Україну».

«Цілком ймовірно, що багато хто з завербованих є не професійними солдатами, а робітниками-мігрантами, і їх змушували воювати під хибним приводом або пропонуючи фінансові стимули», – йдеться в повідомленні.

У розвідці уточнили, що «чисельність іноземних громадян у Збройних силах Росії, швидше за все, буде невелика і вони будуть інтегровані до штатних, а не до «спеціальних» підрозділів.

«Росія, ймовірно, бажає уникнути подальших непопулярних заходів внутрішньої мобілізації, і, враховуючи значні втрати (нині вони оцінюються в 913 осіб на день), країні необхідно продовжувати вивчати всі можливості вербування, щоб підтримувати високі темпи припливу людей», – зазначають Міноборони Британії.

Раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія готується на 1 червня 2024 року додатково мобілізувати 300 тисяч військових.

Інформація щодо планів мобілізації в Росії раніше була оприлюднена російськими опозиційними ЗМІ. Медіа «Верстка» повідомляло, що в Росії планують оголосити мобілізацію для посилення угруповання, що воює з Україною, і можливого оточення Харкова, пише російська служба Радіо Свобода. Вказано, що про це виданню розповіли чотири джерела, близькі до адміністрації президента і Міноборони РФ. За їхніми словами, в рамках можливої мобілізації можуть призвати 300 тисяч осіб.

3 квітня речник російського лідера Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав спростував заяви про планування в Росії додаткової мобілізації.

Форум

Wiki