Today: 12-07-2024

На відновлення знищеної росіянами ТЕЦ-5 знадобляться роки: Синєгубов закликав шукати альтернативу

синєгубов

Відновлення ТЕЦ-5 у Харкові після масованого ворожого обстрілу в ніч проти 22 березня буде дуже тривалим процесом, тому для забезпечення мешканців Харкова електроенергією потрібно шукати альтернативні джерела.

Про це на брифінгу заявив голова Харківської обласної військової адміністрації (ОВА) Олег Синєгубов, передає Інтерфакс-Україна.

"Звичайно, ми маємо думати над відновленням ТЕЦ-5, але це роки. Це не завтра, не через місяць і не через два. Це точно, бо руйнування дуже серйозні. І поряд із відновленням таких великих підприємств ми маємо думати про альтернативу. Низка проєктів вже є, ми маємо реалізовувати їх до наступного опалювального сезону", – сказав Синєгубов.

Що відомо про строки відновлення електропостачання у Харкові?

Як повідомлялося, напередодні голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький пообіцяв, що всі пошкоджені внаслідок атаки РФ 22 березня по енергосистемі України електростанції, зокрема Харківська ТЕЦ-5, повернуться до роботи. Водночас він не уточнив термін відновлення роботи ТЕЦ-5 "щоб не давати ворогу інформації".

При цьому Кудрицький запевнив, що на відновлення енергопостачання Харкова після руйнівної російської ракетної атаки в ніч на 22 березня може знадобитися до двох тижнів, але точні строки наразі назвати важко.

Нагадаймо, внаслідок атаки російських військ на енергосистему України, яку вже назвали наймасштабнішою від початку війни, Харківська ТЕЦ-5 втратила основні потужності і зупинила роботу.

Раніше міський голова Харкова Ігор Терехов заявив, що минулої пʼятниці ворог фактично знищив основні енергетичні об’єкти, за рахунок яких живилося місто. Через пошкодження енергетичної інфраструктури у Харкові досі зберігається відчутний дефіцит електроенергії. Через це опалювальний сезон у місті завершать достроково.

Одна з найбільших в Україні Харківська ТЕЦ-5 здатна нести електричне навантаження до 540 МВт та покривати теплове навантаження до 1420 Гкал/година. Забезпечує електроенергією та теплом побутових, промислових та бюджетних споживачів Харкова.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki