Today: 13-07-2024

У парламенті Італії розглянули вотум недовіри віцепремʼєру Сальвіні – через звʼязки його партії з РФ

Віцепремʼєр-міністр Італії Маттео Сальвіні

Віцепремʼєр-міністр Італії Маттео Сальвіні залишився на своїй посаді після того, як опозиційні партії в парламенті висунули вотум недовіри – через звʼязки його ультраправої партії «Ліга» з Росією. За відставку Сальвіні проголосували 129 депутатів, проти були 211.

Опозиційні політики звинуватили партію «Ліга», яка входить до владної коаліції прем’єр-міністра Джорджі Мелоні, у нездатності розірвати зв’язки з російським лідером Володимиром Путіним на тлі війни в Україні.

Сальвіні є давнім шанувальником російського президента, і 6 березня 2017 року він уклав п’ятирічний договір із владною партією «Єдина Росія», який було автоматично продовжено в 2022 році.

Ліві та центристські опозиційні партії неодноразово закликали Сальвіні надати докази того, що «Ліга» розірвала угоду після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. 2 квітня «Ліга» виступила із заявою, в якій сказано, що «війна повністю змінила судження та політичні відносини з Росією».

Сальвіні засудив вторгнення Москви в Україну, але нещодавно зазнав критики за лояльні до Путіна коментарі після переобрання російського президента. Лідер «Ліги» також зазнав критики за те, що не звинуватив Путіна в смерті опозиціонера Олексія Навального.

Вотум недовіри розглядався як багато в чому символічний, оскільки коаліційний уряд Мелоні контролює обидві палати парламенту.

Форум

Wiki