Today: 25-07-2024

Дуда каже, що зернове питання «слід вирішити на політичному рівні»

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував розв’язання зернового питання з Україною, наголосивши, що «Варшава не зможе сама вирішити проблему»

Президент Польщі Анджей Дуда запропонував розв’язання зернового питання з Україною, наголосивши, що «Варшава не зможе сама вирішити проблему».

«Нам потрібно розв’язати цю проблему (зернове питання – ред.), але Польща не зможе вирішити її самостійно, бо якби ми спробували обмежити потік української продукції до Європейського союзу, ми б порушили правила Співтовариства», – зазначив він.

Дуда наголосив, що проблема зернового питання «має бути вирішена на політичному рівні».

«Тому Брюссель має знайти умови, які також захистять країни-члени від ситуації, в якій ми перебуваємо сьогодні. Ця проблема має бути вирішена на політичному рівні», – заявив він.

9 лютого у Польщі розпочався страйк фермерів, оголошений профспілкою «Солідарність». Вони блокували всі пункти пропуску, а також дороги й автомагістралі в окремих воєводствах.

Крім заборони імпорту сільськогосподарської продукції з України, польські мітингарі виступають проти європейської аграрної політики, зокрема, проти впровадження «зеленого ладу» – йдеться про низку екологічних і кліматичних вимог. Також серед вимог – підтримка тваринництва.

20 березня польські протестувальники вийшли на загальнонаціональний страйк. Акції аграріїв відбувалися у майже 600 місцях і в них брали участь приблизно 70 тисяч людей.

Форум

Wiki